Шүүх хуралдааны зар

Огноо 2019-11-11
Шүүх Сонгинохайрхан дүүргийн Эрүүгийн хэргийн анхан шатны шүүх
Шүүх хуралдааны зар

                                                                                                                                    БАТЛАВ:     

     ШҮҮГЧ                   Г.МӨНХЗУЛ

СОНГИНОХАЙРХАН ДҮҮРГИЙН

ЭРҮҮГИЙН ХЭРГИЙН АНХАН ШАТНЫ ШҮҮХИЙН

ХЭЛЭЛЦҮҮЛЭГ, ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ТОВ

                                                                 /2019.11.11-2019.11.15/ 

Огноо

 

Цаг

 

Шүүгч, шүүх бүрэлдэхүүн

Хуулийн зүйл, хэсэг, заалт

Таслан сэргийлэх арга хэмжээ

Шүүгдэгчийн нэр

Улсын яллагч

Өмгөөлөгч, хохирогч, гэрч, шинжээч

 

 

1

09:00

А-1

Л.Баатар

/Завсарлуулсан/

17.3 дугаар зүйлийн 1

Цагдан

хорих

 

Т.Батболд

 

М.Амарзаяа

Өмгөөлөгч: А.Очбадрал

2

09:00

Г

Г.Алтанцэцэг

17.1 дүгээр зүйлийн 2 дахь хэсгийн 2.1

Цагдан

хорих

Н.Мөнхгал

Ц.Ариунтуяа

 

Өмгөөлөгч: А.Очбадрал,

Хохирогч:

Ц.Хаш-Эрдэнэ,

 

3

10:00

А-1

Т.Алтантуяа

11.6 дугаар зүйлийн 1

Хувийн баталгаа гаргах

Д.Базаррагчаа

Р.Энх-Оюун

Хохирогч:

А.Магнай

4

10:00

Г

Г.Алтанцэцэг

27.10 дугаар зүйлийн 3

Хувийн баталгаа гаргах

Э.Ганцогт

Б.Мөнгөншагай

    /Тээвэр/

Хохирогчийн хууль ёсны төлөөлөгч Б.Нармандах, өмгөөлөгч О.Чулуунбаатар, шүүгдэгчийн өмгөөлөгч Д.Өлзийсайхан

5

11.00

A-1

Т.Алтантуяа

27.10 дугаар зүйлийн 1

Хувийн баталгаа гаргах

Ч.Пүрэвжав

Н.Уранбайгаль

    /тээвэр/

Хохирогчийн хууль ёсны төлөөлөгч, иргэний нэхэмжлэгч: Э.Отгонсүрэн

Иргэний нэхэмжлэгч:

М.Нарантуяа

Н.Батхүрэл

Иргэний хариуцагч:

 “Хүрд” ХХК-ний төлөөлөгч:

н.Бат-Эрдэнэ

“Эх дэлгэр мөрөн” ХХК-ний төлөөлөгч Ж.Насанбаяр

6

11:30

Г

Г.Алтанцэцэг

/урьдчилсан хэлэлцүүлэг/

11.6 дугаар зүйлийн 1

Хувийн баталгаа гаргах

Т.Цэрэннадмид

Н.Ундрах

Өмгөөлөгч

Ч.Даваасүрэн

7

12.00

A-1

Т.Алтантуяа

/урьдчилсан хэлэлцүүлэг/

12.1 дүгээр зүйлийн 4

Цагдан

хорих

Ц.Нармандах

 

А.Ганзориг

Өмгөөлөгч:

Ш.Оюумаа

Хохирогчийн  хууль ёсны төлөөлөгч:

Н.Цэрэндагва

8

13:30

А-1

Л.Баатар

11.6 дугаар зүйлийн 2

Хувийн баталгаа гаргах

Л.Батбаатар

Б.Энхбат

Өмгөөлөгч: Б.Оюунгэрэл

9

15:00

Г

М.Мөнхбаатар

11.6 дугаар зүйлийн 1, 17.2 дугаар зүйлийн 1

Хувийн баталгаа гаргах

Э.Мягмарсүрэн

Р.Очирсүрэн

Өмгөөлөгч:

Т.Ганболд

10

15:30

А-1

Л.Баатар

/Завсарлуулсан/

17.2 дугаар зүйлийн 2

Цагдан

хорих

 

Э.Аранзул

Д.Ариунаа

 

Х.Онолт

Өмгөөлөгч:

Б.Баттулга,

З.Ганчимэг

11

16:00

А-1

Г.Мөнхзул

/завсарлуулсан/

 

11.6 дугаар зүйлийн 1

Хувийн баталгаа гаргах

Буяннэмэх

М.Сансарсайхан

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мягмар

2019.11.12

 

12

09:00

А-1

Л.Баатар

/Завсарлуулсан/

17.1 дүгээр зүйлийн 2 дахь хэсгийн 2.1

Цагдан хорих

Б.Бямбасүрэн

Р.Энх-Оюун

Өмгөөлөгч:

Б.Бат-Ерөөлт

13

10.00

А-1

Т.Алтантуяа

27.10 дугаар зүйлийн 2 дахь хэсгийн 2.3

Хувийн баталгаа гаргах

М.Гансүх

Б.Дэлгэрмаа

   /Тээвэр/

Хохирогч:

Гэрэлт-Од

14

11.00

А-1

Т.Алтантуяа

 /Урьдчилсан хэлэлцүүлэг/

10.1 дүгээр зүйлийн 2 дахь хэсгийн 2.1, 2.11,

11.4 дүгээр зүйлийн 2 дахь хэсгийн 2.1,

17.2 дугаар зүйлийн 2,

17.12 дугаар зүйлийн 1

Цагдан хорих

Ч.Санжаажамц

Ч.Өлзийсайхан

Ч.Энхтөгөлдөр

М.Оюунболд

 

Х.Онолт

Өмгөөлөгч: Н.Намжилцогт

А.Очбадрал

М.Оюунболд

М.Баттулга

 

15

13:30

Г

Б.Дашдондов

11.6 дүгээр зүйлийн 2 дахь хэсэг

Хувийн баталгаа гаргах

Ц.Энхбаатар

Ц.Ариунтуяа

 

Лхагва

2019.11.13

16

09:00

Г

Б.Батаа

Г.Алтанцэцэг

М.Мөнхбаатар

10.1 дүгээр зүйлийн 2.1,

2.7,  2.8 дахь заалт, 11.7 дугаар зүйлийн 1.2

Цагдан хорих

П.Цогт

А.Мөнхзул

Өмгөөлөгч: Л.Галцацрах

Н.Ганболд

 

17

09:00

А-1

Л.Баатар

11.6 дугаар зүйлийн 2

Хувийн баталгаа гаргах

Т.Алтанхуяг

Х.Онолт

 

18

10:00

А-1

Л.Баатар

11.1 дүгээр зүйлийн 1

Цагдан хорих

Н.Магсаржав

А.Ганзориг

 

19

12:00

Г

Б.Батаа

27.10 дугаар зүйлийн 1

Хувийн баталгаа гаргах

Б.Нямдаваа

Э.Намуун

/Тээвэр/

Өмгөөлөгч:

Д.Бум-Аюуш

20

13:30

Г

Б.Батаа

11.6 дугаар зүйлийн 1, 23.1 дүгээр зүйлий 1

Хувийн баталгаа гаргах

П.Элбэрэл

Х.Онолт

 

21

13:30

А-1

Т.Алтантуяа

/завсарласан/

 

17.3 дугаар зүйлийн 1

Цагдан хорих

 

Б.Мандалмаа

Х.Анхцэцэг

Өмгөөлөгч:

Д.Дарханбаатар

Хохирогч:

 Д.Золжаргал

22

14:30

Г

Б.Батаа

11.6 дугаар зүйлийн 1

Хувийн баталгаа гаргах

П.Пүрэвцэрэн

Б.Энхбат

 

 

 

 

 

 

 

Пүрэв

2019.11.14

 

23

09:00

А-1

Б.Дашдондов

 

17.1 дүгээр зүйлийн 2 дахь хэсгийн 2.1

Хувийн баталгаа гаргах

Н.Ганбаатар

Н.Эрдэнэбаатар

А.Ган-Эрдэнэ

М.Сансарсайхан

Өмгөөлөгч:

Н.Чимэдбадам

24

09:00

Г

Г.Алтанцэцэг

11.6 дугаар зүйлийн 2

Хувийн баталгаа гаргах

Б.Гантулга

Б.Энхбат

Хохирогч:

 н.Өнөрмаа

25

10:00

А-1

Л.Баатар

27.10 дугаар зүйлийн 2.1, 2.3

Хувийн баталгаа гаргах

Т.Ванданхүү

Д.Агар

/Тээвэр/

 

26

10:00

Г

М.Мөнхбаатар

Т.Алтантуяа

Б.Батаа

10.1 дүгээр зүйлийн 1, 11.6 дугаар зүйлийн 1

Цагдан хорих

Г.Цогтсайхан

Ц.Ариунтуяа

Өмгөөлөгч: Б.Отгонтөгс

Б.Дашдорж

Хохирогч:

н.Болд

27

13:30

Г

Б.Дашдондов

17.3 дугаар зүйлийн 1

Цагдан хорих

Д.Алтанцэцэг

Д.Туяанаа

 

28

14:30

Г

Б.Дашдондов

20.7 дугаар зүйлийн 1

Цагдан хорих

Б.Түвшинжаргал

Т.Мандахнаран

    /Нийслэл/

 

Баасан

2019.11.15

29

09:00

Г

М.Мөнхбаатар

11.6 дугаар зүйлийн 1

Хувийн баталгаа гаргах

У.Ерэнтэй

А.Ганзориг

 

30

09:00

А-1

Г.Мөнхзул

27.10 дугаар зүйлийн 1

Хувийн баталгаа гарагх

Ц.Өсөхжаргал

Ц.Оюун-Эрдэнэ

    /Тээвэр/

Өмгөөлөгч:

А.Очбадрал

31

10:00

Г

М.Мөнхбаатар

17.1 дүгээр зүйлийн 1

Хувийн баталгаа гаргах

Ц.Даш

Д.Нямбат

 

32

11:00

Г

М.Мөнхбаатар

17.1 дүгээр зүйлийн 1

Хувийн баталгаа гаргах

Г.Бямбаноров

А.Тунгалагтуяа

 

33

12:00

Г

М.Мөнхбаатар

27.10 дугаар зүйлийн 1

Хувийн баталгаа гаргах

Ж.Самбуу

С.Оюунжаргал

     /Тээвэр/

 

 

-оОо-

Оруулсан 2019-11-08 11:40:12
Үзсэн 7

Хэвлэх | Буцах