Шүүх хуралдааны зар

Огноо 2022-06-20
Шүүх Өвөрхангай аймаг дахь сум дундын эрүүгийн хэргийн анхан шатны шүүх
Шүүх хуралдааны зар

ӨВӨРХАНГАЙ АЙМАГ ДАХЬ СУМ ДУНДЫН ЭРҮҮГИЙН ХЭРГИЙН АНХАН ШАТНЫ

ШҮҮХЭД 2021 ОНЫ 06 ДУГААР САРЫН 20-НЫ ӨДРӨӨС 2022 ОНЫ 06 ДУГААР САРЫН 24-НИЙ ӨДӨР ХҮРТЭЛ ХИЙХ ЭРҮҮГИЙН ХЭРГИЙН ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР

2022.06.17                                                                                                                          Арвайхээр сум

Д.д

 

 

Шүүгдэгч, яллагдагчийн

Нэр

 

Хуулийн зүйл            анги

 

Хурал хийх

хугацаа

Шүүгч

 

 

Улсын яллагч

 

 

 

Өмгөөлөгч

Хохирогч, хууль ёсны төлөөлөгч, иргэний нэхэмжлэгч

1

Ж.Мөнхтогтох, Т.Батбаатар, Ц.Буянхишиг, А.Оюунчимэг, Г.Батхуяг, Б.Амаржаргал, С.Алтангэрэл, А.Даваасүрэн, С.Алтанцэцэг, М.Мөнх-Эрдэнэ, Э.Цогтбаяр, З.Баттогтох, Д.Бямбасүрэн, Т.Болд

ЭХТА-н 17.1 дүгээр зүйлийн 1, 17.1 дүгээр зүйлийн 3 дахь хэсгийн 3.1, 17.2 дугаар зүйлийн 3.1, 11.6 дугаар зүйлийн 1, 11.4 дүгээр зүйлийн 2.1,  -т

2022.06.20

09:00

“А” заал

 

Бүрэлдэхүүнтэй

Ч.Мөнх-Эрдэнэ

П.Дониддолгор Б.Энхтуяа, Л.Лхааганжав,

Хохирогч

О.Мөнхтуяа, Ж.Зундуй, Х.Оюун, Б.Дорж, Ч.Ганбат, А.Дашдондов, Ж.Батмонгол, Ж.Нармандах, Б.Бадамдорж, Т.Даваадорж, А.Даваасүрэн, С.Жаргалсайхан, Ц.Баасансүрэн, Т.Мягмардорж, Д.Түмэнжаргал, А.Дашренчин, Ш.Нямдорж, С.Хажир, Д.Батсүрэн, Ц.Буянхишиг, С.Тогтохбаяр, иргэний нэхэмжлэгч Ж.Нармандах, Ж.Бат-Эрдэнэ, Б.Батсайхан, Н.Уранчимэг, З.Адъяа, А.Цогтгэрэл, М.Пүрэвдорж,

2

Б.Өлзийхутга

Б.Нэргүй

Өсвөр насны шүүгдэгч

Б.Буянбаяр

ЭХТА-н 17.2 дугаар зүйлийн 2, 11.6 дугаар зүйлийн 2

2022.06.20

10:00

“А” заал

М.Мандахбаяр

С.Баатарсүх

Г.Адъяатогтох

П.Дониддолгор

П.Адъяасүрэн

Хохирогч

Ө.Өлзий-Орших

Насанд хүрээгүй шүүгдэгчийн хууль ёсны төлөөлөгч Л.Долгор

3

Г.Алтанзул

ЭХТА-н 17.1 дүгээр зүйлийн 1

2022.06.20

14:30

“А” заал

 

Х.Отгонжаргал

Ц.Нэргүй

П.Дониддолгор

Хохирогч

Б.Бат-Эрдэнэ

4

О.Цагаанбүүвэй

ЭХТА-н 11.6 дугаар зүйлийн 1

2022.06.20

16:00

“А” заал

 

М.Мандахбаяр

С.Баатарсүх

-

Хохирогч

Г.Мөнхзул

5

М.Ганбаяр

ЭХТА-н 17.1 дүгээр зүйлийн 2.1

2022.06.20

17:00

“Б” заал

 

Д.Цэцэгээ

Ц.Нэргүй

П.Дониддолгор

Хохирогч

Ш.Оюунчимэг

6

Ц.Гончигцэрэн

ЭХТА-н 11.6 дүгээр зүйлийн 1

2022.06.21

10:00

“А” заал

 

    Д.Цэцэгээ

Б.Бавуудорж

-

Хохирогч

Л.Буянжаргал

7

Б.Гантогтох

Өсвөр насны яллагдагч

Э.Бадмаанямбуу

 

ЭХТА-н 17.1 дүгээр зүйлийн 2 дахь хэсгийн 2.4

2022.06.22

09:30

“А” заал

 

М.Мандахбаяр

С.Баатарсүх

Л.Лхааганжав

П.Дониддолгор

Хохирогч Б.Ганхуяг

Насанд хүрээгүй шүүгдэгчийн хууль ёсны төлөөлөгч Б.Дашзолбоо

8

Өсвөр насны яллагдагч

Л.Содномдорж

 

ЭХТА-н 11.6 дугаар зүйлийн 1

2022.06.22

11:30

“А” заал

 

М.Мандахбаяр

Ц.Нэргүй

П.Дониддолгор

Хохирогч Б.Далайжаргал

Насанд хүрээгүй шүүгдэгчийн хууль ёсны төлөөлөгч П.Ээбум

9

Ч.Мягмарсүрэн

ЭХТА-н 17.1 дүгээр зүйлийн 2.4

2022.06.22

14:30

“А” заал

 

М.Мандахбаяр

С.Баатарсүх

Б.Хандмаа

Хохирогч

Б.Отгонжаргал

10

Б.Лхагвасүрэн

ЭХТА-н 11.4 дүгээр зүйлийн 1

2022.06.23

10:00

“А” заал

 

 

М.Мандахбаяр

Ц.Нэргүй

Б.Батсайхан

Л.Лхааганжав

Хохирогч

Б.Энх-Амгалан

 

 

    ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ

                                                ЗАР ГАРГАСАН:                           Т.ЭРДЭНЭ

 

 

Оруулсан 2022-06-20 10:46:54
Үзсэн 125

Хэвлэх | Буцах